Robot koszący czy warto?
Dlaczego warto zainwestować w kosiarkę automatyczną?

Chyba każdy kto ma działkę marzył o idealnym trawniku, który będzie równo przycięty i nawieziony. Przeszkodą jest zazwyczaj brak czasu spowodowany pracą, a gdy już uda nam się znaleźć trochę wolnego czasu to wolimy spędzać go w inny sposób np. odpoczywając.

Jednak jest na to lekarstwo, roboty koszące wspaniale spełniają swoją rolę. Zajmą się twoim ogrodem, gdy ty będziesz w pracy, czy też będziesz właśnie odpoczywać po ciężkim dniu. Dzięki robotom koszącym twój trawnik zawsze będzie w idealnej kondycji.

JAK WYBRAĆ ROBOT OGRODOWY?

Jaki robot koszący będzie odpowiedni?

Nie wiesz na jaki robot koszący do ogrodu się zdecydować? Na co musisz zwrócić uwagę wybierając swojego robota. Musisz pamiętać, że specyfikacja takiego urządzenia jest dość ważna i zależna od powierzchni na której będzie pracować.

NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ?

Co warto wiedzieć - Powierzchnia strzyżenia

Rozmiar powierzchni, ponieważ każdy robot jest wyposażony w różnej pojemności akumulatory oraz oprogramowanie, które znacznie wpłynie na wydajność i jakość jego pracy. Pamiętaj, aby przed zakupem zmierzyć powierzchnie na której będzie pracować, aby robot był w stanie skosić cały teren, a nie tylko połowę. W specyfikacji robotów powinny być podane przybliżone rozmiary powierzchni do których dany model jest przystosowany.

Jak dobrać robot do układu ogrodu?

Układ działki jest również ważny, na płaskim terenie bez przeszkód, powinien poradzić sobie niemalże każdy robot koszący. Jednak jeśli powierzchnia jest bardziej skomplikowana, a pomiędzy trawą rosną krzewy, drzewa lub leżą inne rzeczy. 

Robot koszący z czujnikiem przeszkód

Robot powinien być wyposażony w czujnik przeszkód. Dzięki czujnikom zbliżeniowym nie musimy przejmować się, ani zastanawiać się czy nasz robot nie utknął przez przypadek na jakiejś przeszkodzie.

Ścieżki w ogrodzie, mogą sprawić, że nasz robot uzna ścieżkę jako koniec trawnika, aby tego uniknąć powinien być wyposażony w funkcję, która pozwala wyznaczać strefy koszenia. Wtedy nasz kosiarka automatyczna będzie mogła swobodnie przemieszczać się pomiędzy strefami.

Pagórkowata powierzchnia, roboty z górnej półki nie powinny mieć problemów ze wzniesieniami, jednak jeśli nasz budżet nie pozwala nam na zakup droższych modeli, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na maksymalny kąt nachylenia na którym może pracować urządzenie.

Robot koszący z czujnikiem deszczu

Czujnik deszczu jest istotnym elementem wyposażenia. Dzięki niemu, gdy zacznie padać robot przerywa koszenie i parkuje w stacji dokującej. Gdy pogoda się poprawi robot wyjeżdża ze stacji i zaczyna koszenie w miejscu w którym skończył. Zazwyczaj roboty koszące są odporne na działanie warunków atmosferycznych, więc dlaczego robot ma nie kosić trawy w trakcie opadów? Trawa, gdy jest mokra, traci swoją sprężystość i zaczyna chylić się ku ziemi. Skutkiem tego jest gorsze cięcie takiej trawy co w skrócie jest nieopłacalne i mało wydajne.

Akumulator jest jednym z najważniejszych rzeczy, na które powinniśmy zwrócić uwagę. Pojemność akumulatora wpływa na długość pracy urządzenia na jednym ładowaniu. Im dłużej tym lepiej, ponieważ robot nie będzie musiał robić przerwy na ładowanie, co za tym – szybciej skosi trawnik. Jeśli już robot potrzebuje naładować akumulator, dobrze by było, aby robił to szybko, dlatego czas ładowania też jest ważny.

 Poziom hałasu jaki generuje robot jest zależny od mocy jego silnika. Trzeba o tym pamiętać, ponieważ często szukamy jak najcichszego urządzenia, jednak trzeba pamiętać, żeby nie kupić wtedy cichego robota, ze słabym silnikiem, który będzie mało efektywny.

Robot koszący sterowany smartfonem

 Doskonałym dodatkiem jest również możliwość sterowania robotem za pomocą aplikacji mobilnych. Za pomocą smartfona ustawiamy harmonogram pracy robota, możemy dostosować ustawienia rozmiaru powierzchni na której ma pracować. Wyznaczyć strefy koszenia oraz zdalnie sterować robotem.

Zabezpieczenia w robocie ogrodowym przed kradzieżą oraz dziećmi, jakim jest Kod PIN, dzięki niemu nikt kto nie zna PINu nie uruchomi urządzenia.

Jaki robot do koszenia wybrać?

Dodatkowe funkcje w kosiarce automatycznej z pewnością zwiększą jej efektywność oraz komfort obsługi.

Funkcja mulczowania sprawia, że robot rozdrabnia trawę i odpowiednio rozrzuca przez co ulegnie szybkiemu rozkładowi stając się naturalnym nawozem dla naszego trawnika.

Dzięki funkcji automatycznego ładowania nasz robot, gdy wykryje niski poziom energii w akumulatorach samodzielnie wróci do stacji dokującej w celach ich naładowania.

Trawa nie rośnie równo, w niektórych miejscach nie wymaga koszenia, dlatego przyda się czujnik wysokości trawy, dzięki niemu nasz robot skosi trawę tam, gdzie będzie za wysoka.

Jaki przewód do kosiarki automatycznej?

Należy pamiętać, aby używać solidnych przewodów do robota koszącego, najlepiej sprawdzają się przewody oryginalne. Odradzamy używanie tanich zamienników, ponieważ dość szybko w porównaniu do orygialnych przewodów tracą swoje właściwości i mogą ulec uszkodzeniu. Do montażu używamy tylko Oryginalnych przewodów marki Stiga.

Czemu warto wybrać roboty koszące Stiga?

EKOLOGICZNE

 • Roboty koszące Stiga są przyjazne środowisku i otoczeniu.
 • Dzięki akumulatorom nie generują hałasu przez co są bardzo ciche oraz nie wytwarzają dwutlenku węgla.
 • W robotach Stiga są montowane najnowszej generacji akumulatory litowo-jonowe, które zapewniają dłuższą pracę, nowa technologia wpływa również na niesamowicie długi cykl życia akumulatorów.
 • Dzięki systematycznemu koszeniu drobne ścinki trawy spełniają rolę ekologicznego nawozu.

INTELIGENTNE

 • Przez dedykowaną aplikacje mobilną możesz w pełni kontrolować pracę robota.
 • System GPS mapuje koszony teren oraz geolokalizuję urządzenia, robot uczy się na bieżąco, aby jak najwydajniej spełniać swoją rolę.
 • System GPS wspomaga system inteligentnego powrotu i koszenia Smart Cut.
 • Dzięki zamontowanemu czujnikowi deszczu robot wraca do stacji dokującej, gdy zaczną się opady.
 • Kilka różnych stref koszenia dla wydajniejszej pracy.
 • Posiadają również funkcję wykrywania wysokiej trawy, skoszonych obszarów i dokaszania obrzeży.

BEZOBSŁUGOWE

 • Roboty koszące Stiga pracują bez udziału człowieka.
 • Koszą kiedy ty odpoczywasz.
 • Potrafią działać do 7 godzin nieprzerwanej pracy. Samodzielnie ładują się w stacji dokującej.
 • Radzą sobie z powierzchnią od 300 m2 do 5000 m2 oraz na wzniesieniach do 24°.
 • Posiadają dwustronny nóż z ośmioma krawędziami tnącymi.
 • Są wyposażone w zestaw czujników:
  wykrywania deszczu, przeszkód, podnoszenia, zderzeniowy dla jeszcze bezpieczniejszej i wydajniejszej pracy.

JAKIE MODELE ROBOTÓW KOSZĄCYCH OFERUJE STIGA?

Seria M

do powierzchni małych i średnich
między 750 m2, a 2000 m2

Do serii M należą roboty M3, M5 oraz M7. Są proste w obsłudze oraz łatwe w uruchamianiu. Robot zaczyna pracę po wciśnięciu przycisku  Start. Do wyboru masz dwa tryby pracy: Automatyczny oraz Manualny. Wyposażone w czujniki wykrywania przeszkód i czujniki deszczu. Solidna konstrukcja i wydajny akumulator litowo-jonowy. Dedykowana aplikacja mobilna Autoclip Remote i komunikacja bluetooth.

Seria 500

do powierzchni bardzo dużych

między 2000 m2, a 5000 m2

Do serii 500 należą roboty 528 S, 530 SG oraz 550 SG. Seria 500 to modele kosiarek automatycznych z najwyższej półki, ekstremalnie wydajne i niezawodne. Wygodny dotykowy panel sterowania inteligentne zarządzanie koszeniem za pomocą Smart Cut System i aż 8 stref koszenia. Pełna komunikacja za pomocą Bluetooth, GPS oraz GSM. Jeszcze dłuższa praca do nawet 7 h na jednym ładowaniu. Większa wydajność koszenia dzięki dużej szerokości noża.

Seria 200

do powierzchni dużych
między 750 m2, a 2000 m2

Do serii 200 należą roboty 225 S, 228 S oraz 230 S. Wydajne, łatwe i długie koszenie nawet do 4,5 h. Analizują i oceniają stan koszenia danej strefy koszenia. Cichszy mocniejszy silnik bezszczotkowy, od poprzedniej serii. Dedykowana aplikacja mobilna Autoclip Remote i komunikacja bluetooth, robot  obsługuje 4 strefy koszenia. Inteligentny szybki powrót do stacji ładującej

Marzysz o idealnym trawniku?
Zawsze równo ścięty i pięknie wyglądający?

ROBOTY KOSZĄCE RANKING

Z pewnością interesujący może być ranking kosiarek automatycznych, jednak czy warto ufać takim statystykom z internetu? Według nas każdy robot ma swoje plusy i minusy i nie da się go ocenić dla wszystkich użytkowników odpowiednio dobrze. Wiadomą rzeczą jest, że w topce jest brana pod uwagę cena i wyposażenie urządzenia, co oznacza, że droższe modele mają więcej funkcji czyli będą na wyższym miejscu. Jednak czy na pewno potrzeba nam najdroższego robota ze wszystkimi funkcjami jakie tylko może owy robot posiadać? Warto zaczerpnąć opinii eksperta, aby odpowiednio dobrać urządzenie do powierzchni na jakiej ma pracować.  Zajmujemy się sprzedażą robotów koszących jako oficjalny Dealer marki Stiga, naprawą, montażem, instalacją oraz doradzamy przy wyborze odpowiedniego urządzenia.

MONTAŻ ROBOTA KOSZĄCEGO PRZEZ NASZĄ FIRMĘ

Zapraszamy klientów z naszej okolicy: Stanisławów Drugi, Legionowo, Chotomów, Dąbrowa Chotomowska, Skrzeszew, Kałuszyn, Olszewnica Stara, Olszewnica Nowa, Łomianki, Zegrze Południowe, Stanisławów Pierwszy, Warszawa, Nieporęt, Rembelszczyzna, Białobrzegi, Wólka Radzymińska, Sieraków Cegielnia, Słupno, Izabelin, Augustów, Józefów, Michałów-Grabina, Żarowo, Białołęka, Nowodwory, Tarchomin, Marki, Kobyłka, Ciemne, Radzymin, Beniaminów, Wieliszew, Łajski, Michałów-Reginów, Zegrze, Skubianka, Borowa Góra, Stasi Las, Zegrzynek, Serock, Jadwisin, Aleksandrów, Jabłonna, Kąty Węgierskie, Wola Aleksandra, Zielonka, Nowy Dwór Mazowiecki.

Dealer Stiga – Wypożyczalnia, serwis i sprzedaż urządzeń ogrodniczych
Tel: +48 513 134 663
E-Mail:
kontakt@texas-gardens.pl


Godziny otwarcia:
Pon.-Piąt. 9:00 – 17:00
Sob. 9:00 – 14:00

Adres:
ul. Jana Kazimierza 279
05-126 Stanisławów Pierwszy

Raty 0%