Rubi Ecd 125mm (31965)

Rubi Ecd 125mm (31965)

Rubi Ecd 125mm (31965) – tarcza 2w1 do precyzyjnego cięcia i szlifowania

Jeśli szukasz rozwiązania, które pozwala wykonywać więcej niż jedno zadanie na tym samym stanowisku, Rubi Ecd 125mm (31965) jest propozycją stworzoną z myślą o pracy na sucho. To tarcza diamentowa typu 2w1, zaprojektowana tak, aby łączyć cięcie z szlifowaniem, dzięki czemu skracasz czas przygotowania i ograniczasz liczbę wymian narzędzi.

Model ten sprawdza się szczególnie wtedy, gdy liczy się równomierne prowadzenie i estetyczne wykończenie krawędzi. Użytkownik otrzymuje tarczę o wysokiej jakości pracy, nastawioną na wydajność oraz powtarzalność efektu.

Rubi ECD 125 mm 2w1 (31965) została dopasowana do materiałów takich jak kamień naturalny, płytki ceramiczne oraz materiały syntetyczne, przy czym maksymalna grubość obrabianego elementu wynosi 25 mm.

Co wyróżnia tarczę: dwie strony robocze i obrzeże z diamentem elektrolitycznym

W praktyce liczy się to, jak tarcza zachowuje się podczas pracy. W przypadku Rubi Ecd 125mm (31965) producent stawia na rozwiązania, które wspierają zarówno precyzję, jak i tempo działania. Kluczową cechą jest dwustronna konstrukcja – dzięki dwóm stronom roboczym łatwiej utrzymać efektywność pracy oraz uzyskać lepszą jakość wykończenia.

Na szczególną uwagę zasługuje także obrzeże ciągłe z diamentem nanoszonym metodą elektrolizy. Taki sposób aplikacji wpływa na równomierność pracy krawędzi oraz pomaga uzyskać bardziej kontrolowane cięcie i szlifowanie.

W połączeniu z wysoką prędkością obrotową tarcza może pracować dynamicznie, a jednocześnie utrzymywać jakość powierzchni. To istotne zwłaszcza wtedy, gdy w projekcie końcowym liczy się estetyka krawędzi i brak nadmiernych nierówności.

Do jakich prac i na jakich maszynach? Cięcie na sucho i gwint M14

Rubi Ecd 125mm (31965) jest przeznaczona do cięcia na sucho. To wygodne rozwiązanie w wielu zastosowaniach warsztatowych i remontowych, gdy nie chcesz angażować dodatkowego systemu chłodzenia wodą. Jednocześnie tarcza została przygotowana tak, aby poradzić sobie z typowymi materiałami wykończeniowymi.

Producent wskazuje, że tarcza powinna być montowana na szlifierce wyposażonej w gwint M14. Dzięki temu łatwiej dopasujesz ją do posiadanego sprzętu, a praca staje się bardziej płynna organizacyjnie.

Zakres zastosowań obejmuje: kamień naturalny, płytki ceramiczne oraz materiały syntetyczne – przy zachowaniu limitu maksymalnej grubości cięcia/szlifowania do 25 mm.

Parametry techniczne i najważniejsze wymiary tarczy

Zanim zaczniesz pracę, warto zweryfikować najważniejsze parametry. W tym modelu producent podaje konkretne wartości dotyczące średnicy, grubości dysku, wysokości obrzeża oraz maksymalnej prędkości obrotowej. Dzięki temu łatwiej dobrać tarczę do rodzaju zadania i oczekiwanego efektu.

Poniżej zestawienie danych technicznych Rubi Ecd 125mm (31965), które szczególnie wpływają na komfort i bezpieczeństwo użytkowania.

Cecha Dane techniczne
Średnica 125 mm
Max. grubość cięcia 25 mm
Wysokość obrzeża tarczy 5,6 mm
Wysokość nasypu do szlifowania 25 mm
Grubość dysku 1,8 mm
Max. prędkość obrotowa 12250 obr./min
Sposób cięcia na sucho
Budowa nasypu ciągły
Przeznaczenie właściwe Kamień naturalny / Płytki ceramiczne
Typ 2w1 (cięcie i szlifowanie)

Wydajność w praktyce: ciągły nasyp i kontrola krawędzi

W pracy z materiałami twardymi liczy się stabilność i przewidywalność. W Rubi Ecd 125mm (31965) zastosowano ciągłą budowę nasypu, co sprzyja równomiernemu oddziaływaniu na powierzchnię. Efekt to bardziej powtarzalna jakość oraz łatwiejsze prowadzenie tarczy podczas cięcia i szlifowania.

W połączeniu z obrzeżem diamentowym nanoszonym metodą elektrolizy tarcza pomaga uzyskać precyzyjne cięcie oraz lepsze wykończenie krawędzi. To szczególnie ważne, gdy element ma zostać szybko dopasowany do dalszego montażu lub gdy widoczna będzie linia obróbki.

Jeżeli zależy Ci na jednym narzędziu do dwóch etapów obróbki, ten model 2w1 może ograniczyć liczbę czynności i przyspieszyć realizację zadań.

Dla kogo jest Rubi Ecd 125mm (31965) i dlaczego warto ją mieć w wyposażeniu

Rubi Ecd 125mm (31965) sprawdzi się zarówno w rękach wykonawców, jak i w pracach prowadzonych w warunkach domowych lub warsztatowych. Tarcza została przygotowana pod konkretne zastosowania: cięcie na sucho oraz szlifowanie, z naciskiem na wysoką jakość powierzchni.

Jej parametry – w tym średnica 125 mm, maksymalna prędkość 12250 obr./min oraz możliwość pracy na materiałach do 25 mm – ułatwiają planowanie obróbki. Dzięki temu łatwiej dobrać tarczę do typowych formatów płytek i elementów z kamienia naturalnego.

Warto też zwrócić uwagę na montaż na szlifierce z gwintem M14, co zwiększa kompatybilność z popularnymi urządzeniami. Cena produktu wynosi 213,8 zł, a identyfikacja w ofercie odbywa się poprzez SKU: 5b3515f62f2f.

  • 2w1: cięcie i szlifowanie na sucho w jednym narzędziu
  • Dwustronna konstrukcja i ciągłe obrzeże diamentowe wspierają jakość wykończenia